Sokağa çıkma yasağı geliyor: 'Tedbirleri hazırladık'

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Test için kuyruklar var ve yoğun bakım yataklarında, ağır vakaların sayısı artıyor. Ciddi sorunlar yaşanabilir. Biz bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirleri hazırladık” dedi

Sokağa çıkma yasağı geliyor: 'Tedbirleri hazırladık'

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Ulusal Kanal’da artan vaka sayıları ve alınması beklenen tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Artışlar devam ederse elbette bazı kısıtlamalar, bazı sınırlamalar gelecektir” diyen Özlü, “Biz bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda tüm adımları, bütün basamakları, yapılması gereken tedbirleri hazırladık. Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde” açıklamasında bulundu.

Ciddi sorunlar yaşanabilir

Özellikle büyükşehirlerde hastanelerde oluşan yoğunluğa da değinen Özlü, “Test için kuyruklar var ve yoğun bakım yataklarında, ağır vakaların sayısı artıyor. Ciddi sorunlar yaşanabilir” dedi.

Zorlanma yaşayabiliriz

Bulaş arttıkça test kiti ihtiyacının daha da artacağını belirten Özlü, “Orada da bir zorlanma yaşayabiliriz eğer vakalar sınırlandırılamazsa” ifadelerini kullandı.

Herkese sorumluluk düşüyor

Özlü, şöyle devam etti:

Herkese büyük bir sorumluluk düşüyor.

Önümüzdeki günlerde daha kötü tablolara evrilmemek için hiçbir şey yokmuş gibi tedbirleri göz ardı etmek bizi üzüyor.

Hepimiz her gün hastaneye gelirken bugün enfekte olacak mıyım diye korkarak geliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER