Sokağa çıkma yasağı öncesi İstanbul Valisi alınan kararları açıkladı

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sokağa çıkma yasağı kapsamında alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Sokağa çıkma yasağı öncesi İstanbul Valisi alınan kararları açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın açıklamalarından satır başları: 

-Bu akşama kadar 10 milyona kadar maske dağıtılmış olacak. İstanbul'da şimdiye kadar 500 bin maske dağıtıldı. Bir milyon 110 bin maskeyi bugün teslim edilecek. 17 lisemizde de günlük 500 bin maske üretimi başladı. 

-Cumhurbaşkanımızın kolonya maske paketlerini de ulaştırmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar 926 bin paket teslim edildi. Maske dağıtımı kapsamı da genişleyecek.

-Sağlık çalışanlarımızın mücadelenin en ön saflarında. Onların konaklaması için hizmetlerine kalacak yer sunduk. 4 binden fazla sağlık çalışanlarımız bu imkanlardan faydalanıyor. Sağlık çalışanlarımızın ulaşımına da destek veriyoruz.

-VEFA Sosyal Destek ekibi 310 bin vatandaşımızın evlerine temel ihtiyaçlarını teslim etti. VEFA, 326 bin vatandaşın çağrısına cevap verdi.

-Bugün 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlayacak. Bugün marketler 21.00'e kadar açık. Alışverişi son ana bırakmayın. Hafta sonu bütün fırınlar da açık olacak. Ayrıca gazeteler de evlere dağıtılacak. Maske kullanımı ve denetimler polis ve ekipler tarafınca sıkı sıkıya kontrol edilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER