Sokağa çıkmak yasaklanacak mı? Soylu'dan flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu

Sokağa çıkmak yasaklanacak mı? Soylu'dan flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüse karşı aldıkları önlemlerle ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Şehirler arası otobüs seferlerinin yüzde 99'un üzerinde azaldığını belirten Soylu, "Şehirler arası toplu taşıma neredeyse yok düzeyine indi" dedi.

Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı ile ilgili bir soruya da "Şu ana kadar aldığımız tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Eğer ki bu tedbirler yeterli olmazsa gerekli her türlü tedbir alınır. Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil" cevabını verdi.

Soylu şöyle devam etti:

- Milli seferberlik ruhunu ortaya koyuyoruz. Polislerimize ayrı bir parantez açıyorum. Şehir giriş çıkışlarında kontroller yapıyorlar. Pazar noktalarındaki denetimler, sağlık birimlerimizin can güvenlikleri için gösterdikleri imtina için teşekkür ediyorum. Vefa Projesi'ne destek veriyorlar.

- 760 bin yaşlımızın ihtiyacı karşılandı. Dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri yok. Kamu çalışanları ile birlikte büyük bir aile olduk. Sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlarımızın ihtiyaçları polisimiz, AFAD'ımız, Kızılay'ımız, imamlarımız, öğretmenlerimiz, tüm kamu çalışanlarımız ile karşılanmaktadır.

- Önlemlerimizi fazlası ile alıyoruz. Polisimiz stokçulukla, fahiş fiyatlarla da mücadele ediyor. Devlet, devletliğini, polis polisliğini gösteriyor. Müteşekkir ve minnetarız.

Yunanistan sınırında da, İran sınırında da, Hakkari'deki sınırda da polisimiz, özel harekatımız var.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER