Sökmen’den Mevlid Kandili Mesajı

Ak Parti İstanbul 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı Bürokrat Ali Sökmen, Mevlid Kandili ile ilgili mesaj yayımladı.

Sökmen’den Mevlid Kandili Mesajı

Ak Parti İstanbul 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı Bürokrat Ali Sökmen Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Yüce Allah’ın C.C ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği peygamberler halkasının son ve en önemli temsilcisi olan Yüce Peygamberimiz, Hz. Muhammed’in (SAV) doğumu tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır.

Peygamber Efendimizin getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır onun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutluyoruz.

O’nu sevmek ve örnek almak; sünnetinin ve sîretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayatımıza yansıtılması, güzel ahlâkının ve öğretilerinin davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapılmasıdır.

Mevlid Kandili, Yüce Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.

Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyor; Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandili ’nin Tüm İnsanlığa barış ve adalet, Aziz Milletimize ve Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER