Son anketten sürpriz sonuçlar! 'Kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz' sorusunda bakın kim öne çıktı?

Araştırma şirketi Optimar, yaptıkları son anketin sonuçlarını Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi aracılığıyla kamuoyu ile paylaştı.

Son anketten sürpriz sonuçlar! 'Kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz' sorusunda bakın kim öne çıktı?

Seçimlere bir yıldan az süre kala gözler, araştırma şirketlerinin sahada yürüttükleri çalışmalara çevrildi. Son olarak Optimar'ın anketi, kamuoyu ile paylaşıldı.  

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin aktardığına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oylarında artış görüldü.

22 - 26 Eylül tarihleri arasında 2 bin 231 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan ankette "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy vereceğim" diyenlerin oranı yüzde 39.7’ye yükseldi.

Aynı şirketin bir ay önceki araştırmasında Erdoğan’a destek yüzde 36.48’di.

"Kılıçdaroğlu" diyenlerin oranı ise yüzde 14.7’ye yükseldi. Bir ay önceki yüzde 14.5 olan desteğini 0.2 puan artıran Kılıçdaroğlu, ikinci sıraya yerleşti. 

Üçüncü sırada yüzde 13.4'le Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bulunurken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin oy oranı ise yüzde 8.3 olarak belirlendi. 

PARTİLERDE DURUM NE?

"Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusuna kararsızlar dağıtıldığında ankete katılanların yüzde 37.8’i "AK Parti” yanıtını verirken, CHP yüzde 25.9’la ikinci sırada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2022, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER