Son Vakit Malatya Temsilcisinden Diyarbakır Annelerine Ziyaret

Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa Bağlı Son Vakit Haberin Malatya İl Temsilcisi Hamza BAYDUZ aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Gençlik ve Eğitim Derneği Üyeleri ile , çocukları bölücü terör örgütü PKK tarafından zorla dağa götürülen Diyarbakır annelerini,ailelerini 1000. Nöbet günü dolayısıyla hdp il binası önünde ziyaret etti.

Son Vakit Malatya Temsilcisinden Diyarbakır Annelerine Ziyaret

Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa Bağlı Son Vakit Haberin Malatya İl Temsilcisi Hamza BAYDUZ aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Gençlik ve Eğitim Derneği Üyeleri ile ,  çocukları bölücü terör örgütü PKK  tarafından  zorla dağa götürülen Diyarbakır annelerini,ailelerini  1000. Nöbet günü dolayısıyla hdp il binası önünde ziyaret etti.

İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU'nun da katılmış olduğu programda Hamza 
BAYDUZ, çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ailelerle tek tek görüştü  ve şöyle konuştu:

“Ailelerimiz bugün itibari ile bildiğiniz gibi  tam tamına 1000 gündür Nöbetteler.Elbetteki başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili Bakanlıklarımız Ve Şanlı Türk Ordumuz bu konuda gereken mücadeleyi veriyorlar.Lakin herkes bilsin ki bu mesele sadece bu analarımızın meselesi değil, Şanlı Türk Bayrağının altında,bu topraklarda  yaşayan herkesin meselesidir ! Bu davayı sahiplenen herkes Samimi olmalıdır! Kimse bu dava üzerinden siyaset yapmamalıdır. Gaflete düşenler bir an önce yanlışlarından dönmelidir . Bu Millet herşeyin farkındadır. Yıllardır devam eden bu zulüm hergün biraz daha sona yaklaşmaktadır.Zulmü destekleyenler de Zulüm edenlerle birlikte kahr-ı Perişan olacaktır! O gün ise çok yakındır. Bu ziyaretimizin , annelerin sesini duymayanların seslerini duymalarına vesile olmasını temenni ediyoruz . Biz annelerin her daim yanındayız. Onların haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu mücadelemiz analarımız evlatlarına kavuşuncaya  kadar, hem Devletimiz hemde Milletimiz  tarafından devam edecek”  dedi.
Aileler , Evlatlarına dönmeleri için çağrı yaptı ve PKK terör örgütünü lanetledi.
Bakanımızın konuşmasının ardından ise Sn Cumhurbaşkanımız telefonda ailelere seslendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER