Sosyal Medya Maymunluğu Sınır Tanımadı: Sahte Hesap Açıp 'Enkaz Altındayım' Diye Tweet Attılar!

Dün merkez üssü Elazığ olan 6.8'lik deprem sonrası Elazığ'da 16, Malatya'da 20 kişi hayatını kaybetti. Şiddetli deprem Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Tunceli, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Surye, Irak, Gürcistan ve Lübnan'da da hissedildi

Sosyal Medya Maymunluğu Sınır Tanımadı: Sahte Hesap Açıp 'Enkaz Altındayım' Diye Tweet Attılar!

Dün merkez üssü Elazığ olan 6.8'lik deprem sonrası Elazığ'da 16, Malatya'da 20 kişi hayatını kaybetti. Şiddetli deprem Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Tunceli, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Surye, Irak, Gürcistan ve Lübnan'da da hissedildi.

ŞOV PEŞİNDE KOŞTULAR

Elazığ ve Malatya'da peş peşe yaşanan şiddetli depremlerde onlarca kişi enkaz altında kalırken, hala sosyal medyada şov peşinde olan bazı hesaplar duyarlı vatandaşların büyük tepkisini çeken bir oyun sergiledi. Sahte hesap açan kişiler, konum vererek "Enkaz altındayım, yardım edin" şeklinde tweet'ler attı.

KİMLİK TESPİTİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Binlerce kişiyi alarma geçiren, hayat kurtarmak için zamanla yarışan ekipleri meşgul eden şahısların yaptığı paylaşımların sahte olduğu geç de olsa anlaşıldı.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, yaşanan trajediyi eğlenceye dönüştüren, kamu görevlilerinin işini yapmasını engelleyen, sahte ihbarda bulunan vandalların kimliği tespit etmek için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER