Soylu yine 'Hepsinin ayakkabı numarasını biliyoruz' dedi, seçimde kaç Suriyeli'nin oy kullanacağını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Birileri PKK'ya olan saikleri yüzünden üzülüyor ama bilinmesi lazım ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dağlardaki teröristin ayakkabı numarası dahil her şeyi bilmektedir." dedi. Soylu seçimde kaç Suriyeli'nin oy kullanacağı sorusuna da cevap verdi.

Soylu yine 'Hepsinin ayakkabı numarasını biliyoruz' dedi, seçimde kaç Suriyeli'nin oy kullanacağını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2023 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumda açıklamalarda bulundu.

Soylu, ilk kez Tendürek, Karadeniz, Kars, Erzurum, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Erzincan, Elazığ, Malatya, Amanoslar, Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep kırsallarının tamamının teröristlerden temizlendiğini bildirerek, "Evet belki birileri PKK'ya olan saikleri yüzünden üzülüyor ama bilinmesi lazım ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dağlardaki teröristin ayakkabı numarası dahil her şeyi bilmektedir." diye konuştu.

Soylu ayrıca "Son dört yıldır Suriyeli sayısı artmıyor, doğan çocuklara rağmen artmıyor. Ülkemizde hâlen geçici koruma statüsünde 3 milyon 595 bin Suriyeli, 319 bin uluslararası koruma statüsünde mülteci yabancı var. Hiçbir yabancının seçimlerde oy kullanabilmesi mümkün değildir. İstisnai Türk vatandaşlığı kazananların sayısı da 50 bini Türkmen olmak üzere 219 bin Suriyeli, 110 bin Ahıska Türkü, 10 bin Uygur Türkü ve 41.908 Afgan olmak üzere toplam 381 bin kişidir" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER