Suç örgütü lideri "Hacısüleymanoğulları" lüks bir rezidansta yakalandı

İstanbul'da "Hacısüleymanoğulları" olarak anılan çıkar amaçlı suç örgütünün firari elebaşına yönelik yapılan operasyonda, Haziran'dan beri aranan A.O.H. adlı zanlı Sarıyer'de lüks bir rezidansta yakalandı.

Suç örgütü lideri "Hacısüleymanoğulları" lüks bir rezidansta yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, kamuoyunda "Hacısüleymanoğulları" olarak anılan çıkar amaçlı suç ağına yönelik 2 Haziran'da operasyon düzenlenmiş, o tarihte yurt dışında firari olarak görünen çete lideri A.O.H. yakalanamamıştı.

POLİS EKİPLERİ REZİDANSA BASKIN YAPTI
Soruşturma dosyasında beş aydır firari olarak yer alan şüpheli A.O.H.'nin illegal yollarla yurt dışından ülkeye giriş yaptığı saptandı. Sarıyer'de izine rastlanan zanlının, ilçede bulunan lüks bir rezidansta saklandığı belirlendi. Önceki gün söz konusu rezidansa baskın yapan polis, şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

YAKALANAN ÖRGÜT LİDERİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Üzerinde 1 glock marka ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 2 şarjör 25 fişek, 29 parça içime hazır halde bulunan mariana olarak tabir edilen uyuşturucu madde ve 92 bin lira para ele geçirildi.

Firari şüpheli ifade işlemleri için İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Zanlı, tamamlanan işlemlerin ardından dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan A.O.H., cezaevine gönderildi

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER