Suç örgütü operasyonu: 'Hanımağa' Güniz Akkuş gözaltına alındı

Operasyon, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş da gözaltına alındı

Suç örgütü operasyonu: 'Hanımağa' Güniz Akkuş gözaltına alındı

Operasyon, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen suç örgütlerine yönelik 7 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş'la birlikte 9 şüpheli daha gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alınan Akkuş, Sedat Peker'i tehdit ettiği ve sosyal medyada paylaştığı video ile gündeme gelmişti.  Akkuş dışında, Cenk Ç., Zafer Ç. ve Ali Y.'nin de İstanbul'da yakalandığı belirtildi.

Operasyonlarda toplamda 5 tabanca, 7 şarjör, 124 mermi, 2 kasatura, 2 bıçak, üzerinde Sedat Peker yazılı 2 tarihi değeri olan bıçak ve 100 sikke ele geçirildi.

Yapılan baskına hijyen operasyonu adı verilirken,  çalışmanın; son dönemlerde sosyal medya üzerinden gerçekleşen, Türkiye’de tanınan suç örgütleri lehinde ve aleyhinde tehditlerin toplumun genel olarak huzurunu bozduğu, mafya tipi suç yapılanmaları ile mücadelede halkın güvenlik güçlerine ve adalet sistemine olan güven duygularının azalmasına sebep olan kişilere yönelik gerçekleştiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER