Süleyman Soylu'dan Faruk Fatih Özer açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanmasına ilişkin, "İki arkadaşımız Arnavutluk'talar. Oradaki mahkemenin hangi tarihte olacağına bağlı iadeyi bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Süleyman Soylu'dan  Faruk Fatih Özer açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Thodex kurucusu Fatih Özer'in Türkiye'ye getirilmesi için 2 arkadaşımız Arnavutluk'a gitti. Sürecin çok uzamayacağını düşünüyorum." açıklamasında bulundu. Soylu, Fatih Özer'in iadesine ilişkin şunları söyledi: 

"Emniyet, Adalet Bakanlığı ile temas kurdu. Arnavut emniyetiyle temas kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu dün törenler esnasında arz ettik. 2 arkadaşımız Arnavutluk'talar. Sabah gideceklerdi. Dosyalarla hem de iade süreçleri ile ilgili. İade süreçleri biraz sürer, orada mahkemeye çıkmak zorunda. Deport edilebilir. Oradaki mahkemeye çıkacak ve mahkeme iade etmiş olacak.

İade süreci oradaki mahkemenin hangi tarihte olacağına, ilk mi ikinci mahkemede mi vereceği karara bağlı. Şu ana kadar Arnavut makamları bize çok yardım eden tavır sergilediler." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER