Süleyman Soylu devreye girdi: Şehidin baba evi sıfırdan yapılacak

Geçen yıl şehit olan jandarma er Salih Altuntaş'ın harabe haldeki evine tamirat yapılması için söz veren Ordu valisi sözünü tutmayınca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit babasını arayarak 3 ay içinde evinin yeni baştan yapılıp teslim edileceğini söyledi

Süleyman Soylu devreye girdi: Şehidin baba evi sıfırdan yapılacak

Geçen yıl şehit olan jandarma er Salih Altuntaş'ın Ordu'nun Aybastı İlçesi'ndeki harabe halindeki baba evinin gündeme gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devreye girdi. Şehit babası Kenan Altuntaş'ı telefonla arayan Soylu, "Bu konu ile bizzat ilgileniyorum, evinizi sıfırdan yaptıracağız tamirat değil yeni baştan yapılacak, hiç merak etmeyin" dedi.

Ordu Valiliği'nce yapılan açıklamada da, "Aybastı İlçemizdeki şehidimiz Salih Altuntaş evladımızın babası, Kenan Amca ile köydeki evi için konuşuldu. Bakanlığımız ile de görüşülüp yeni ev yapımı planlandı. İnşallah 3 ay içerisinde bitirilecek. Şehitlerimize rahmet ve dua ile" denildi.

Şehit babası Kenan Altuntaş da, "Sabah İçişleri Bakanımız aradı. 'Evin 3 ay içinde yapılacak, valiliğe talimat verdim, nasıl istiyorsan öyle yapılacak' dedi. Allah razı olsun'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER