Süleyman Soylu ile Özgür Özel arasında "Yalaka" kavgası

Türkiye, tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs salgınıyla uğraşırken, siyasette de kavga bitmiyor. Bu kez de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Başkanvekili Özgür Özel sosyal medyada birbirine girdi

Süleyman Soylu ile Özgür Özel arasında "Yalaka" kavgası

Türkiye koronavirüsle mücadele ediyor. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgını herkesin en büyük derdi.

Ama ülkemizde siyasette de kavga bitmiyor. Hem de en ağıza alınmayacak ifadelerle.

Bu kez de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Başkanvekili Özgür Özel kapıştı.

Özel, ölüm orucunun 288. gününde ölen Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in ardından sosyal medya hesabından "Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek'i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir" diye yazdı.

İçişleri Bakan Süleyman Soylu da twitter hesabından CHP’li vekilleri hedef alarak Özgür Özel’e şunları yazdı:

“Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz @eczozgurozel 
Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları.”

İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun kendisi etiketleyerek yaptığı paylaşıma CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sert şekilde cevap verdi.

Özel, “CHP'nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır @suleymansoylu

Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!” ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER