Süleyman Soylu istifasından önce Fahrettin Koca ile tartıştı mı? İşte cevabı

Pazar akşamı istifa eden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul etmemesi nedeniyle de görevine devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile de tartıştığı iddia edilmişti. İddiayla ilgili açıklama geldi

Süleyman Soylu istifasından önce Fahrettin Koca ile tartıştı mı? İşte cevabı

Türkiye'de pazar akşamı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa haberi gündemin bir numaralı konusu olmuştu.

Soylu'nun istifasını açıklamasından iki saat sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifayı kabul etmediği açıklanmıştı.

Bunun üzerine de Süleyman Soylu görevine devam kararı almıştı.

O gece yaşananlarla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bunlardan biri de sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında tartışma yaşandığı iddiasıydı.

Bu iddialarla ilgili açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi.

Koca, "Hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağı Bilim Kurulu ile sizin isteğinizle mi alındı?" sorusuna "Cuma günü alınan karar hükümetin kararı" cevabını verdikten sonra tartışma yaşanıp yaşanmadığı sorusu üzerine de şunları söyledi:

- Sayın İçişleri Bakanımız ile hem deprem hem korona mücadelesine, yani salgında bu dönemde birlikte mücadele arkadaşlığı yaptık. 

- Ben Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar günü de görüştüm. 

- Pazartesi bakanlar kurulunda görüştüm. 

- Sayın Süleyman Bey zaten gerekli açıklamaları kamuoyuna şeffaf bir şekilde yaptı. Benim buna ilave edilecek herhangi bir sözümün olmadığını söylüyorum.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER