Süleyman Soylu: Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin etkin bir şekilde terörlü mücadelesi sayesinde bütün şehirlerde huzurun olduğunu ifade ederek açıklamalarda bulundu

Süleyman Soylu: Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere sabah saatlerinde Afyonkarahisar'a gitti.

Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Soylu ‘Kaymakam ve belediye başkanları' ile bir araya gelecek toplantı öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Konuşmasında Türkiye'nin terörle mücadeleye karşı verdiği etkin mücadeleden ve başarısında bahseden Bakan Soylu, “Hiç merak etmeyin bugün ülkemizin her tarafında nasıl huzur varsa aynı şekilde ülkemizin Doğu ve Güneydoğusu'nda da huzur var” diye konuştu.

'ONLARI BİTİRECEĞİZ'

Terörle mücadele ABD ve diğer ülkelerin sağladığı ekonomik desteğe değinerek tepki gösteren Bakan Soylu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hani o PKK terör örgütünün millete gelip haraç aldığı, millete çökmeye çalıştığı günler? Tarihte kaldı, geride kaldı. Şimdi çocuklar orda okuyorlar, kimisi hayvancılık yapıyor, sanayi siteleri çalışıyor, kimisi tekstilde, kimisi madende çalışıyor.

Bunların hepsi istikrarsız bir şekilde Türkiye'nin oluşabilmesi için, Türkiye'nin etkisiz hale getirilmesi için çalışan, milleti bir birinden ayırmaya çalışan, moral bozmaya çalışan, ‘Acaba Türkiye'nin gücünü nasıl azaltırız’ diye bir gayret gösterenlerin hikayesiydi.

ABD, bütçesinden 850 milyon dolar PYD'ye yardım yapma kararı alıyor. Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi? Oradan onlara yardım ediyorlar. Gıda, silah, mühimmat, teçhizat, eğitim yardımı, hepsini orada o ülkeler gerçekleştiriyorlar. Topu bir araya gelsin şu milleti tanımıyorlar. Topu bir araya gelsin onları bitireceğiz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine güçlü bir şekilde gideceğiz inşallah.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat genç
nevzat genç - 2 hafta Önce

Sizden ALLAH razı olsun SN. Bakanım. Hem Hükümet olarak hem de Şahsınız olarak yiğitçe mücadele ediyorsunuz.Biz PKK/PYD yi erittikçe başta ABD ve Fransa olmak üzere Haçlılar kuyruğu ezilmiş yılan gibi kıvranıyorlar. Ha sadece onlar mı? Millet İttifakı da bu durumdan hiç memnun değil. ABD'nin emrine girdiler. Özellikle CHP, yıllarca Ülkücülere Amerikan uşağı dediler. Meğer hedef saptırıp kendilerini kamufle etmek için bu yaygarayı yapmışlar..Kimin uşak olduğu iyice gün yüzüne çıktı.

SIRADAKİ HABER