Süleymani İle Birlikte Öldürülen Komutanın Türkiye Hakkındaki Şok Sözleri Ortaya Çıktı!

ABD tarafından Irak'ta öldürülen İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in, Türkiye hakkında söylediği skandal sözler şok etti. El-Mühendis'in Türkiye'yi DEAŞ'la bir tuttuğu ve Türkiye karşıtı sözler söylediği ortaya çıktı

Süleymani İle Birlikte Öldürülen Komutanın Türkiye Hakkındaki Şok Sözleri Ortaya Çıktı!

İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından Irak'ta beraber öldürdüğü Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in, Türkiye hakkında söylediği skandal sözler şok etti. El-Mühendis'in Türkiye'yi DEAŞ'la bir tuttuğu ve Türkiye karşıtı sözler söylediği ortaya çıktı.

'TÜRK ASKERİNE DEAŞ'LI GİBİ DAVRANACAĞIZ'

Türkiye'nin Irak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon hazırlığı yaptığında, İran'dan teröristleri sevindiren açıklamalar geldi. Söz konusu habere göre, bu açıklamaları yapan Ebu Mehdi el-Mühendis'ti. Mühendis, "Türk askeri Irak'a adım atarsa, onlara DEAŞ'lı gibi davranacağız" demişti.

SEVİNÇ GÖSTERİLERİ DÜZENLENDİ

ABD Başkanı Donald Trump, verdiği talimatla İran'ın üst düzey isimlerini öldürdü. İran ordusunun iki numarası olarak gösterilen Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ülkede büyük bir üzüntüye neden olurken, Irak ve çeşitli bölgelerde sevinç gösterilerinin düzenlendiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER