Süleymani'nin Öldürülmesi Sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan İlk Açıklama Geldi!

ABD tarafından öldürülen Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Süleymani'nin Öldürülmesi Sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan İlk Açıklama Geldi!

ABD tarafından öldürülen Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. 

Bakanlığın açıklamasında "Bölgede tırmanan ABD-İran gerginliğinden derin endişe duyuyoruz. Özellikle Irak’ın çatışma alanı haline getirilmesinin hem Irak’ın, hem de bölgemizin barış ve istikrarına zarar vereceği uyarısını kuvvetle tekrar vurguluyoruz" ifadesi yer aldı.

TÜM TARAFLAR ZARAR GÖRECEK

Kasım Süleymani ve beraberindeki konvoya yapılan saldırının bölgedeki güvensizlik ve istikrarsızlığı artıracağı belirtilen açıklamada, "Bölgemizde istikrarı tehdit eden bu gibi tırmandırıcı adımların şiddet sarmalını artıracağı ve bu durumdan tüm tarafların zarar göreceği bilinmelidir. Türkiye bölgede dış müdahalelere, suikastlere ve mezhepçi çatışmalara her zaman karşı olmuştur. Bu nedenle tüm tarafları sağduyu ve itidal içinde hareket etmeye, bölgemizin barış ve istikrarını tehlikeye atacak tek taraflı adımlardan kaçınmaya ve diplomasiye öncelik vermeye davet ediyoruz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER