Sultanbeyli Cemevi’ne Yapılan Saldırı İçin Savcılık Devreye Girdi!

İstanbul Sultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne düzenlenen saldırı sonrası olayın araştırılması için savcılığa başvurulmuştu. Saldırıya yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı

Sultanbeyli Cemevi’ne Yapılan Saldırı İçin Savcılık Devreye Girdi!

İstanbul Sultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne düzenlenen saldırı sonrası olayın araştırılması için savcılığa başvurulmuştu. Saldırıya yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

BİNA TAHRİP EDİLMİŞTİ

Sultanbeyli’de Pir Sultan Abdal Cemevi’nin ofisine saldırı düzenlenmiş ve ofisin içerisinde daha önce de Alevi bir ailenin evinin duvarına yazılan “gebereceksin” ifadesi gibi “öl” ve çarpı işareti koyularak “bitmedi” yazılmıştı. Cemevi’nin ofisi ve binanın kapıları tahrip edilip bağış kutusundaki 300 TL çalınmıştı. Olayın ardından CHP eski ilçe başkanı Murat Kantekin olayı kınayıp sosyal medya adresinden duyurmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sabah saatlerinde Cemevi görevlilerin binanın haline tanıklı etmesinin ardından olay savcılığa taşındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılan olayla alakalı ilgili şahısların ne zaman tespit edileceği merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER