Taliban mensubu İnönü Üniversitesi'nden kabul aldı mı: Rektör Ahmet Kızılay'dan Afgan öğrencilerle ilgili flaş açıklama

Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'a giden Habertürk muhabiri Mehmet Akif Ersoy, bir örgüt mensubunun kendisine Malatya İnönü Üniversitesi'nden aldığı kabulün yazılı evrağını gösterdiğini söylemişti. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, konuyla ilgili açıklama yaptı

Habertürk TV'nin program yapımcısı ve sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Afganistan'ın başkenti Kabil'den yayın yaparken çarpıcı bir açıklamada bulunmuştu.

Habertürk canlı yayınına bağlanan Ersoy, “Silahlı bir Taliban mensubu yayın sırasında geldi. Malatya’daki İnönü Üniversitesi’nden kabul aldığını söyledi. Evraklarını da gösterdi. Kabul almış. Bizim ayrıca dikkat etmemiz gereken başka meselelerde var gibi. O yüzden bunu paylaştım. Belki o genç Taliban’dan ayrılıp, daha farklı bir hayat kuracak. Böyle bir hayali de olabilir. Ama beraberinde bu başka bir riski de getirir.” demişti.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay,  sosyal medya hesabından, “Afganistan uyruklu öğrencilerin kayıtları devletimizin ilgili güvenlik birimleri ile değerlendirildikten sonra yapılacaktır. İnönü Üniversitesi olarak konuyu yakından takip etmekteyiz” açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER