Tansu Çiller ile ilgili bomba iddia: Yeni parti kurdurdu, ismi ve amblemi de belli!

Uzun bir süredir siyasetten uzak duran eski Başbakan ve eski DYP lideri Tansu Çiller ile ilgili gelen kulis bilgisi gündeme bomba gibi düştü. Tansu Çiller'in yeni parti kurdurduğu iddia edildi.

Tansu Çiller ile ilgili bomba iddia: Yeni parti kurdurdu, ismi ve amblemi de belli!

Eskiş Başbakan Tansu Çiller siyaset sahnesine dönüyor. "Bana ihtiyaç olduğunu anlarsam siyasete geri dönerim" demişti. Demokrat Parti geleneğinden gelen küçük partilerden istediği cevabı alamayan Tansu Çiller'in DYP eski Teşkilat Başkanı Halil İbrahim Şahinler'e yeni partiyi kurdurduğu iddia edildi.


 

Çiller için kurulduğu iddia edilen yeni partinin adının Merkez Sağ Partisi (MSP) olduğu belirtiliyor. Çiller'in yeni partisinin kuruluşunu tamamladığı ve Anıtkabir'e ziyaretin bile yapıldığı belirtiliyor. Merkez Sağ Partisi'nin kuruluş dilekçesinin ne zaman İçişleri Bakanlığı'na teslim edileceği merak konusu oldu

KURULAN PARTİNİN OLDUĞU İDDİA EDİLEN AMBLEM...

Tansu Çiller için kurulduğu belirtilen Merkez Sağ Partisi'nin kısaltması olan (MSP) rahmetli Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın Milli Selamet Partisi'nin kısaltmasıyla aynı olacağı ve partinin ambleminin ise MHP gibi '3 Hilal' taşıyacağı iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER