Tartışma alevleniyor: Hakan Şükür Ahmet Davutoğlu'nu topa tuttu!

ABD'de yaşayan FETÖ firarisi Hakan Şükür, Ahmet Davutoğlu'na Youtube hesabından saydırdı. Ahmet Davutoğlu ''FETÖ'nün siyasi ayağı Hakan Şükür'dür' demişti

Tartışma alevleniyor: Hakan Şükür Ahmet Davutoğlu'nu topa tuttu!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmalarıyla ilgili “FETÖ ile organik bağı olduğu tescil edilmiş siyasetçiler FETÖ’nün siyasi ayaklarıdır. Mesela Hakan Şükür siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de vardı. Görevli olarak gelmişlerdi” demişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden "Ben hayatımda bu kadar gerizekalı bir ifade görmedim. Ne siyasi ayağı küçük enişte? Allah sizi bildiği gibi yapsın emi. Korkudan ne saçmalayacaklarını bilmiyorlar yeminle. Yuh artık be! Meydan boş kafanıza göre takılın. Allah belanızı versin inşallah hepinizin" diye karşılık veren Hakan Şükür, bugün de yayınladığı video ile Davutoğlu'na sert eleştiriler yöneletti.

Hakan Şükür'ün açıklamasından satır başları şöyle:

-Davutoğlu'na bir şey söylemem doğru olmaz. O okumuş mürekkep yalamış, profesör. Kendine ait fikirleriyle hareket edebilseydi belki -geçmişte yaptıklarını bugün şikayet olarak söylüyor, kendi dönemlerine ait şeyler- bunları yapmazdı, ama ben kendime ait düşüncelerle orada oldum.

-İki kelam bir şey bilsem, bir şey görsem bunu anlatmaktan imtina etmem Sayın Davutoğlu. Ama siz kendinizi kurtarmak, üniversitenizi kurtarmak için konuşuyorsunuz.

"Siyasi ayağı" dediniz kendinizi ifşa ettiniz, ben kimsenin ayağı değilim. Benim ayaklarım senelerce bu unvanımı bu kariyerimi sizin siyasetiniz de kullanmak için yapmadım bu kariyeri ben tırnaklarımla kazıyarak yaptım.

- Sayın Davutoğlu şöyle bir ifade kullandı diyor ki "Terör ile ilgili defter açılırsa bir çok kişi insan yüzüne çıkamaz..." Kim bu insan yüzüne çıkamayanlar? Ben insan yüzüne çıkabilirim. Kimden neyi saklıyorsunuz? 

- Benim isimim üzerinden elinizi çekin. Siyaset yapmayın. Siz neyin ayağısınız bilmiyorum! Ama ben ayaklarımla bu kafamla kalbimle hem Milli takıma hemde oynadığım takımlara iyi götü hizmet ettim. Allah'a çok şükür o altına pisletmişlerin söylediği şeylerin hiç birinde yokum. Alın terimle mücadele ettim.

- Siyasi ayak sözü; kendimi hiç bir zaman siyasetçi olarak görmedim. Nasıl siyasete girdiğimi daha önce anlattım. Siyasi ayağı birilerine zarar vermek için beni kullanıp, kamuoyunda gündeme gelip bir taraflara vurmaya çalışıyorsunuz siz berabersiniz ben değil ben sizle beraber hiç olmadım gönlüm sizle hiç olmadı.

- Ben sporcuyum siyasetçi değilim siz siyasetçisiniz. Ve siyaset için "en yakın arkadaşı ütme sanatı" diyen arkadaşlarınız var. Yani bugün söylediğiniz her şey o kadar belli ki insanlar bunu görüyorlar. AK Parti'den şu an kurduğun Gelecek Partisin'den de bir çok farklı muhalefetin diğer kanatlarından da görüştüğüm arkadaşlarım hala var. Hepsi biliyorlar kendi adıma söylüyorum bana bakış açılarını biliyorum ama bir şey söyleyemiyorlar. Kendi partinizin temsilcisi bile büyük bir vicdan azabıyla helallik isteyerek...

- Ben sizin bu açıklamalarınızı inanın anlayamadım yani. Başbakan olarak 6 ay sonra alınmış kovulmuş bir insan olarak ne anlatmaya çalışıyorsunuz ben anlayamadım yani. Üniversiteniz kapandığında mı aklınıza geldi? 15 tane üniversite okul kapandığında başbakandınız.

- Ülkemizin genel tablosunun anlatabilmenin çok kısa bir yolu var. Bugün dışişlerimize baktığımızda dünyadan kopukluğumuza baktığımızda bunların temellerini atan kişi Sayın Davutoğlu'dur. Bunları kendi inisiyatifiyle yapmadığını emir ve talimatla yaptığını anlatırcasına bugün itiraflarda bulunuyor. Sanki yokmuş gibi her şey kendiliğinden oluşmuş gibi.

- Hakan Şükür siyasi ayağıymış. Kargalar güler diyordu ya Bekir Bozdağ orayı ele geçirmiş felan. Biz nereden bilebiliriz ki kim ne yapabilir.

- Benim yakamdan elleriniz çekin. Benim ismimden ellerinizi çekin. Açık açık konuşun anlatın kim kapattı Üniversitenizi anlatın. Anlatacak ortam yok demi?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER