Tayvan Sağlık Bakanı açıkladı: Türkiye'den dönen 15 vatandaşımızın 9'unda koronavirüs tespit edildi

Koronavirüs salgını tüm dünya üzerinde etkisini göstermeye devam ederken Tayvan Sağlık Bakanı'ndan Türkiye ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Tayvan Sağlık Bakanı Chen Shih-Chung, "Türkiye'den dönen 15 vatandaşın 9'unda koronavirüs olduğuna dikkat çekti ve Türkiye'nin riski bölge olduğunu" ifade etti

Tayvan Sağlık Bakanı açıkladı: Türkiye'den dönen 15 vatandaşımızın 9'unda koronavirüs tespit edildi

10 yeni koronavirüs vakası bulunduğunu duyurdu. Bugün açıklanan verilerde virüs bulaşmış kişilerin hepsinin yurt dışı temasında bulunduğunu belirten Shih-Chung vakaların 4'ünün Türkiye'den döndüğünü belirtti.

Türkiye'de virüs riski yüksek

Türkiye'den Tayvan'a dönen 15 kişilik kafilede daha önce tespit edilenlerle beraber toplam vaka sayısı 9'a yükseldi. Bakan açıklamasında Türkiye'de virüs riskinin yüksek olduğunun altını çizdi.

Taiwan News'ın haberine göre, açıklanan 10 yeni vaka, salgın başladığından bu yana ülkede bir günde görülen en büyük sayı.

Açıklanan son vakalarla birlikte Tayvan'da koronovirüs vaka sayısı 77 kişiye yükseldi. Bugüne kadar virüse dayalı 1 kişinin hayatını kaybettiği ülkede 20 hasta iyileşirken, 56 kişinin tedavisi sürüyor.

Kaynak: Euronews Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER