Temel Karamollaoğlu'ndan 'Millet İttifakı içinde olacak mısınız?' sorusuna flaş yanıt

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 'Gelecek seçimde Millet İttifakı içinde olacak mısınız?' sorusuna, 'zaman gösterecek' yanıtını verdi, Cumhur İttifakı için de şartlarını açıkladı.

Temel Karamollaoğlu'ndan 'Millet İttifakı içinde olacak mısınız?' sorusuna flaş yanıt

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sözcü gazetesi yazarı Ruhat Mengi'ye açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, "Gelecek seçimde Millet İttifakı içinde olacak mısınız?" sorusuna, "Bunu zaman gösterecek. Bu konuya şimdiden girmiyorum ama Millet İttifakı'nın hangi prensiplerle hareket etmesi gerektiğini ve edeceğini görüyorum, seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz" yanıtını verdi.

Karamollaoğlu, "Diyelim ki şartlar değişti, AK Parti sizi razı etti, birdenbire Cumhur İttifakı'na girme kararı almanız mümkün mü?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Beni cumhurbaşkanı adayı ilan ederlerse olabilir. Ben bu konuya girmem de derlerse ki “Abi gel seni cumhurbaşkanı adayı yapalım”, o zaman kavgasız dövüşsüz gireriz. Veya “Başkanlık sistemini değiştirelim” diyebilirler veya bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz bütün hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim. Dediğim gibi, bunlardan birisinin olması lazım."
Millet İttifakı'nın aday belirleme sürecine dair de konuşan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Geçen seçimde aday oldum, artık yaşım kemale erdi, bundan sonra aday olma talebim yok. Millet İttifakı'nın seçime yakın bir tarihte aday belirleyeceğini düşünüyorum, daha erken bir aday belirlemek isabetli olmaz çünkü kim aday olursa olsun Cumhur İttifakı'ndaki gibi tereddüt gösterilemeyen bir aday olmaz.

Kılıçdaroğlu aday olabilir ancak olduğu takdirde belli kesimlerden bir tepki de gelebilir, Meral Hanım da aday olabilir, ona karşı da başka kesimlerden tepki gelebilir. Milletin teveccühünü alması lazım, artık partici bir yaklaşımla Millet İttifakı bir aday belirleyemez. Bu ülkede AK Parti'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin dışında herkesi kucaklayabilecek bir adayın bulunması zor değildir, bulunur mutlaka."

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER