Teoman Sancar CHP'den neden istifa etti: İğrenç ötesi pis kokular, kaset de var

CHP'den istifa eden Denizli milletvekili Teoman Sancar'la ilgili çeşitli iddialar havada uçuşmaya başladı

Teoman Sancar CHP'den neden istifa etti: İğrenç ötesi pis kokular, kaset de var

CHP'den sürpriz bir şekilde istifa eden Denizli milletvekili Teoman Sancar'la ilgili iddialar ortaya saçıldı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de bugünkü yazısında bu iddiaları köşesine taşıdı. 

"Sancar’ın hafta sonu istifası gelince Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçeceği yorumları yapıldı. Ama ardından kaset, şantaj, eşcinsel ilişki, tecavüz, yolsuzluk iddiaları havalarda uçuşmaya başladı. İddialar üzerine Teoman Sancar’a ulaşmaya çalıştım. Hatta aramakla yetinmeyip mesaj attım. Çünkü iddialar iğrençti ama tek yanlı olarak bunları paylaşmak istemedim. Belli ki ortada iğrenç ötesi bir durum vardı. Ama bu gayri ahlaki bir ilişki mi, yoksa başka bir hesaplaşma mı yaşanıyordu?" diye başladığı yazısına şöyle devam etti:

Teoman Sancar’dan hâlâ haber bekliyorum. Ama bu arada bir internet sitesine konuşarak kendisine komplo kurulduğunu savundu. “Komplo kuruldu” demesi dahi istifa öncesinde bir şeylerin olduğuna işaret ediyordu.

Zaten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilince, “Derhal istifa etsin” dediği söyleniyor. CHP’den istifa eden Teoman Sancar’ın “şifrehaber.com” isimli internet sitesine yaptığı açıklamadan bir bölümü paylaşmak istiyorum.

Önce Denizli milletvekili Teoman Sancar’a yöneltilen soruyu aktarmak istiyorum. Hem de noktasına virgülüne dokunmadan.

“Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’ün İstanbul Ataşehir-Bodrum ve Kuşadası üçgeninde yolsuzluk, tecavüz, eşcinsellik ve danışmanıyla ilgili iddialar, kaset söylentileri konusundaki sorularına ‘Komplo var, bu komployu da biz bozacağız’ diyen Milletvekili Sancar şöyle konuştu: ‘Sizin aktardığınız tecavüz, İstanbul Ataşehir, Bodrum Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları... Eşcinsellik iddiaları... Bunların hepsini duydum, takip ediyorum. Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar...’”

Teoman Sancar’ın açıklamaları sadece bunlar değil. Sancar, “Evet, kaset var diye baskı oluşturuldu” diyor.

Açıklamasının o bölümünü aynen alıyorum:

“Evet, kaset var diye, baskı oluşturuldu... Gerekli yerlere şikayetimi yaptım... Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim...  Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim...”

Ortada her yönüyle aydınlatılması gereken bir durum var. Deniz Baykal CHP’nin başından bir kaset darbesiyle tasfiye edilmişti. Bu olay elbette ki farklı. Ama işin içinde birtakım kirli ilişkiler olduğu belli.

Denizli milletvekili Teoman Sancar’ın açıklamaları ışığında madde madde sormak istiyorum.

1- İstanbul- Ataşehir-Bodrum ve Kuşadası üçgenindeki yolsuzluk iddiaları nedir?

2- Eşcinsellik iddialarından ne kastedilmektedir?

3- Teoman Sancar, “Evet, kaset var diye baskı oluşturuldu” dediğine göre, milletvekili bir kasetle tehdit mi edilmektedir?

Hadi danışmanıyla ilgili iddiaların ne olduğunu sormuyorum ama konu yargıyla intikal ettiğine göre tehdit, şantaj, yolsuzluk iddiası, eşcinsel ilişki dahil olmak üzere ortalığa çok büyük bir pislik saçılacak demektir. Şimdiden burnunuzu kapatın derim.

CHP’de kısa bir süre önce cinsel saldırı ve tecavüz iddiaları yargıya taşınmıştı. Ama bu olay çok daha iğrenç. Hatta iğrenç ötesi olduğu anlaşılıyor.

Sadece CHP’den istifa eden Denizli milletvekili Teoman Sancar’ın ilişkileri etrafında dönen iddialar için bunu söylemiyorum. Sancar’ın söylediği şekilde, hakkında kaset var diye baskı kurulmuşsa, onun arkasında kim ya da kimler var, onun ortaya çıkarılması lazım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER