Trendyol'da İşçilere Kötü Muamele İddiası!

Dün bir Twitter kullanıcısının 'Trendyol'da işçilere 'tuvalet' bile yasak' başlığı altında yazdığı yazılar sosyal medyayı karıştırdı. Ekşi Sözlükte konuyla ilgili yüzlerce yorum yapıldı.

Trendyol'da İşçilere Kötü Muamele İddiası!

Bir kullanıcı, Trendyol'un Gebze deposunda çalışan işçilerin zor şartları hakkında Twitter'a yazı yazdı. Bu yazıyla beraber sosyal medya ikiye bölündü.

Bazısı 'karalama kampanyası' dedi, bazı insanlar ise haklı buldu. Tepki gösterenler, uygulamayı sildiklerini belirtip bir daha alışveriş yapmayacaklarını ve verdikleri siparişleri iptal ettiklerini yazdı.

İşte sosyal medyayı ikiye bölen Twitter kullanıcının o iddiası:

"Trendyol'da işçilere 'tuvalet' bile yasak | Trendyol’un Gebze deposunda çalışan işçiler, tuvalet için dakika tutularak izin verildiğini, on dakikayı aştıklarında ise tutanak tutulduğunu belirttiler. Kışın üşüdüklerini söyleyen işçilere, “çalışırsanız ısınırsınız” dendi.

Çalışma koşullarından ötürü sürekli bel ve boyun rahatsızlıkları geçiren işçiler, aldıkları raporlar nedeniyle daha kötü koşullardaki bölümlere sürülüyor. Rahatsızlananların kabahatli görüldüğünü ifade eden işçiler, herhangi bir hak talebini dile getirdiklerinde işten çıkarılıyor.

Herhangi bir örnekte tutanak tutulmakla tehdit edilen işçilere verilen yemekler ise hem kötü hem de 16-24 vardiyasındaki işçiler için yetersiz. Zaman zaman yiyecek yemek bulmakta zorlanan işçilerin çalıştıkları alana yiyecek ya da atıştırmalık ürünler getirmeleri ise yasak.

Tuvalete giderken telefonları ellerinden alınan işçiler aynı zamanda 7/24 kameralarla izleniyor. Bir iş yerinden çok cezaevini andıran çalışma koşullarından rahatız olan işçiler, bu duruma karşı mücadele etmek üzere bir araya geleceklerini ifade ettiler."

TRENDYOL'DAKİ ÇALIŞAN: BÖYLE BİR MUAMELE GÖRMEDİK

Trendyol'da çalışan işçiler ise bu iddiayı yalandı.

-Ben Trendyol depoda 7 yıldır çalışıyorum. Biz bu şekilde bir muamele asla görmedik. Birçok lojistik firmasindan daha çok çalışanına değer veren bir şirkettir. Lütfen itibar etmeyin. Yüksek ihtimal ile çıkan bir arkadaşın karalamasıdır bu durum. Bizler Trendyol'da mutluyuz.

-Trendyol'da çalışan birisi olarak yorum yapıyorum. 6 farklı firmada çalıştım. Trendyol kadar rahat ve özgür bir şirket görmedim. Aynı zamanda rahatsızlıklar için hızlı ve güzel çözümler üreten ve uygulayan bir firma. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER