TRT, Ethem Sancak hakkında konuşan Bakan Koca'yı susturdu!

İş insanı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak'ın, koronavirüse karşı üretilen hızlı tanı kitini kullandığı anların görüntüsünün paylaşılmasının ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu ancak TRT, Koca'nın sesini sansürledi

İş insanı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak'ın, koronavirüse karşı üretilen hızlı tanı kitini kullandığı anlar sosyal medya sitesi Instagram'a Cihan Şanlı adlı kullanıcı tarafından yüklenmiş ve o görüntüler gündeme oturmuştu.

Dün akşam saatlerinde koronavirüs ile ilgili bilgiler paylaşan evde kal çağrısı yapmak için açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya bir gazeteci "Murat Sancak koronavirüs tespit kitlerini nasıl temin etti? Bu kitlerin şahısların eline geçerek gülüşmelerle kullanılmasını nasıl yorumluyorsunuz?" şeklindeki soruyu iletti.

Sancak ailesi için Sağlık Bakanı sansürlendi

Koca ise bunun kabul edilemez bir durum olduğunu belirtmişti. Ancak devlet televizyonu TRT, Sağlık Bakanı Koca'nın Ethem Sancak ve Murat Sancak ile ilgili sözlerini sansürleyerek verdi. TRT'nin Sancak'lar için yayını durdurması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER