Tüm Unsurlarıyla S-400 Sevkiyatı Tamamlandı!

Türkiye için kritik bir öneme sahip olan Rus yapımı S-400'lerin sevkiyatı tamamlandı. Gelişmiş hava savunma sisteminin, füzeleri de dahil olmak üzere tüm unsurlarının sevkiyatının gerçekleştirildiği belirtildi

Tüm Unsurlarıyla S-400 Sevkiyatı Tamamlandı!

Muhabirlere açıklama yapan Rus Askeri İhracat Şirketi Genel Müdürü Aleksandr Miheyev, Türkiye'ye S-400'lerin tüm unsurlarıyla sevkiyatının tamamlanıp tamamlanmadığıyla ilgili soruya "Evet" yanıtı verdi. Lojistik olarak başarılı bir plan gerçekleştirildiğini ifade eden Alexsandr Miheyev, "72 saatlik uçuş gerçekleştirildi, her şey net bir şekilde yapıldı, herhangi bir aksaklık olmadı" dedi. 

YENİ S-400'LER İÇİN TEMAS HALİNDEYİZ

Sözleşmenin planlanan süreden önce yerine getirildiğini belirten Miheyev, Rusya ve Türkiye'nin yeni S-400'lerin sevkiyatı için temas halinde olduğunu ifade etti. Birçok konu üzerinde istişare halinde olduğunu da açıklayan Rus Genel Müdür, S-400'lerin sevkiyatı dahilinde eğitimlerin devam ettiğini söyledi ve programın tamamlanmasından sonra sistemin Türkiye tarafından kullanıma geçirileceğini vurguladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER