Türk hastanın ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmesi İsveç basınında büyük ses getirdi

Türkiye'nin İsveç'te hastaneye kabul edilmeyen koronavirüs hastası Emrullah Gülüşken'i ambulans uçakla ülkeye getirmesi İsveç basınında da kendine yer buldu

Türk hastanın ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmesi İsveç basınında büyük ses getirdi

Türkiye'nin İsveç'te hastaneye kabul edilmeyen koronavirüs hastası Emrullah Gülüşken'i ambulans uçakla ülkeye getirmesi İsveç basınında da kendine yer buldu. İsveç devlet televizyonu Bakan Fahrettin Koca'nın "Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır" ifadelerine yer verdi.

Ülkenin önemli gazetelerinden Aftonbladet, "İsveç'te tedavi edilmedi, Türkiye'ye ambulans uçakla götürüldü" başlığıyla duyurduğu haberde, hastanın kızları Leyla ve Samira Gülüşken'in sosyal medyadan yardım çağrısı yaptığı hatırlatıldı. Bu çağrıya Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır." mesajıyla karşılık verdiği vurgulandı.

Gazeteye açıklamalarda bulunan Gülüşken'in İsveç'te kalan kızı Leyla Gülüşken, hastalıktan dolayı babasının öleceğini sandıklarını söyledi. Babasının Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen eve gönderildiğini hatırlatan Gülüşken, çaresiz biçimde sosyal medyadan yardım istediğini ve Türkiye'nin yardıma çok çabuk cevap vererek hemen uçak gönderdiğini anlattı.

Expressen gazetesi ise "Koronavirüs hastası tedavi olamayınca Türkiye'ye uçtu" başlığıyla okuyucularına duyurduğu haberinde, Kovid-19 hastası bir babanın çocuklarının sosyal medyada yayımladığı videonun ses getirdiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER