Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev ile bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev ile Dışişleri Bakanlığı’nın İstanbul Temsilciliği’nde  bir araya geldi. 

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev ile bir araya geldi.

Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, Genel Sekreter Ömüraliyev’in önemli bir dönemde Genel Sekreterlik görevini devraldığını ifade ederek önümüzdeki süreçte Genel Sekreterle  birlikteTeşkilatın daha da gelişmesi ve güçlenmesi için çalışacaklarını belirtti.

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Ömüraliyev Bakan Çavuşoğlu’na Teşkilat’ın faaliyetlerine verdiği destek için teşekkürlerini sundu.Görüşmede Bakan Çavuşoğlu ve Genel Sekreter Ömüraliyev, Türk Devletleri Teşkilatı çerçevesinde yürütülen işbirliği çalışmalarını ele aldılar.

Genel Sekreter Ömüraliyev, Bakan Çavuşoğlu’na Türk dünyasının yararına koordineli çalışmaların daha da güçlendirilmesi ve geliştirilmesi için Sekretarya'nın çalışma konseptinde ve Türk işbirliğinin diğer ilgili ve bağlı kurumlarıyla etkileşimde yapılacak değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter Ömüraliyev’e yeni görevinde başarı dileklerini sunan Bakan Çavuşoğlu, çalışmalarında her zaman yeni Genel Sekreterin ve Teşkilatın destekçisi olacaklarını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER