Türkiye düşmanı KKTC'li vekile AK Parti'den tepki!

Türkiye düşmanı KKTC'li vekile AK Parti'den tepki geldi. Parti Sözcüsü Çelik, "Bu hadsiz ve provokatif konuşmayı kınıyoruz." dedi.

Türkiye düşmanı KKTC'li vekile AK Parti'den tepki!

KKTC vekili Doğuş Derya, KKTC Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almıştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "KKTC Meclisi'nde konuşan CTP vekili Doğuş Derya, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye'yi ve kahraman TSK'yı hedefe alan bir konuşma yaptı. Bu hadsiz ve provokatif konuşmayı kınıyoruz." açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle:

KKTC Meclisi’nde konuşan CTP vekili Doğuş Derya, Cumhurbaşkanımız Sn  Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye’yi ve kahraman TSK'yı hedefe alan bir konuşma yaptı. Bu hadsiz ve provokatif konuşmayı kınıyoruz.

"Bu kişinin sözleri radikal Yunan ve Rum tezleri ile PKK’nın Türkiye’yi hedef alan açıklamalarının sentezinden başka birşey değildir. Rum ve Yunan parlementosunda yapılan Türkiye düşmanı konuşmaları tekrar etmiştir...

Kuşkusuz bu zihniyet KKTC’yi bir Rum sömürgesi yapma hayali peşinde koşuyor. Bu hayalin peşindeki Rum ve Yunan faşistlerine verdiğimiz cevap bu şahıs için de aynen geçerlidir."

KKTC'Lİ TÜRKİYE DÜŞMANI VEKİL BÜYÜK TEPKİ TOPLADI!

KKTC vekili Derya'nın, "Birileri milliyetçilik yarışına girdi diye bu ülkenin evlatlarının geleceği ortadan kalkıyor. Bir Kıbrıslı yurtsever, Türk olarak konuşuyorum. Onun için bir futbol taraftarı gibi ele almayacaksın bu konuları. Senin ülkene ne oluyor ona bakacaksın. 'Yunanistan savaş yapmayacağız' diyor. Biz bu ülkede silahlanmaya karşı, her türlü militarist harekete karşı, siyasi eşitliğe dayalı iki toplumlu, iki bölgeli federal çözümü savunmaya devam edeceğiz. İsteyen istediği yerde hamasetini yapsın. 'KKTC'yi tanıyın' demiş sayın Erdoğan. Önce kendileri tanısınlar lütfen. Bu ülkede ayrı bir devlet olduğunu, bu ülkenin kurumları olduğunu, bu ülkenin parlamentosu olduğunu lütfen kendileri tanısınlar önce. Siz de bunları sorgulayın. Çok konforludur biliyorum biat kültürü içerisinde buraya gelip birilerine teşekkür ederek siyasi ikbalinizi ona bağlamak. Ama siz bu ülkenin vekilisiniz" sözleri büyük tepki toplamıştı.

Doğuş Derya daha önce; "Öcalan'a özgürlük" mitingine katılmış, Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve diğer HDP vekilleriyle pozlar vermişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER