Türkiye’nin Libya’ya Asker Göndermesine Skandal Sözler!

22 Arap ülkesinin üye olduğu milletler arası bir örgüt olan Arap Birliği, geçtiğimiz gün Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesini ele aldı

Türkiye’nin Libya’ya Asker Göndermesine Skandal Sözler!

22 Arap ülkesinin üye olduğu milletler arası bir örgüt olan Arap Birliği, geçtiğimiz gün Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesini ele aldı.

ARAP BİRLİĞİ’NDEN KINAMA GELDİ

Arap Birliği yasama organlarından Arap Parlamentosu, Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesini “hukukun açık bir ihlali” şeklinde yorumladı. Askeri kuvvetlerin Libya’da bulunmasının uluslararası alanda değerlendirilmesi gerektiğini savunan birlik, Türkiye’nin askeri kuvvet göndermesini kınadı.

AKİLE SALİH SAVAŞA DEVAM EDİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Geçtiğimiz gün Moskova’da yaşanan hareketli saatlerden sonra Türkiye Rusya’nın arabuluculuğuyla ateşkes sağlamak için görüşmeler gerçekleştirmiş ve çeşitli taslak metinler hazırlamıştı. Arap Birliği bu ateşkes kararına destek çıkmıştı. UMH başkanı Fayiz es Sarrac’ın ateşkes metnini imzalamasının ardından Hafter’in metni imzalamadığı haberi gelmişti. Hafter’in 2 gün daha süre istemesinin ardından müttefiklerinden Temsilciler Başkanı Akile Salih “ateşkesin sona erdiğini, savaşın devam edeceğini” belirtmişti”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER