Tuzla'daki Yangınla İlgili Flaş Gelişme!

Tuzla'daki kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangının yaraları sarılmaya devam ederken olayla ilgili flaş bir gelişme yaşandı

Tuzla'daki Yangınla İlgili Flaş Gelişme!

İki gün önce Tuzla'da kimyasal üretim yapan fabrikada büyük bir yangın çıkmış, fabrika içindeki bir tankın patlaması sonucu yangına müdahale eden 2 itfaiye personeli yaralanmıştı. Bu vahim olayın yaraları sarılmaya devam ederken flaş bir gelişme yaşandı. Neredeyse İstanbul'un tümünü etkileyen bu yangını PKK'ya bağlı HBDH'ın üstlendiği bildirildi.

HBDH ÜSTLENDİ

İki itfaiye erinin yaralanması ve 7 kişinin dumandan etkilenmesi ile sonuçlanan fabrika yangınını PKK'ya bağlı HBDH üstlendi. Kendilerini "Halkların Birleşik Devrim Hareketi" olarak tanımlayan örgüt, "18 Eylül günü İstanbul Tuzla’da bulunan bu fabrikaya milislerimiz tarafından bir eylem gerçekleştirilmiştir" açıklamasında bulundu. 

YAĞMURA DİKKAT!

Sosyal medyada yer alan bazı paylaşımlara göre kimyasal maddelerdeki zararlı gazların İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerine yayıldığı iddia edildi. Aynı iddianın devamında ise bu üç ilde etkisini gösterecek yağmur boyunca dışarıda durulmaması gerektiği bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER