Uber İçin Karar Onaylandı!

Ülkemizde taksiyle ulaşımın yaygın olması sebebiyle piyasada tartışmalara ve şiddete varan vakalara yol açmasının ardından çalışmalarına son veren Uber ile ilgili yeni bir gelişme yaşanıyor.

Uber İçin Karar Onaylandı!

Ülkemizde taksiyle ulaşımın yaygın olması sebebiyle piyasada tartışmalara ve şiddete varan vakalara yol açmasının ardından çalışmalarına son veren Uber ile ilgili yeni bir gelişme yaşanıyor

SİTEYE GİRİŞ ENGELLENDİ

Faaliyetine başladığından bu yana rekabete yol açan ve ulaşımda büyük yenilik ve kolaylık sağlayan Uber’in inovatif bir girişim olması ülkemizde Taksiciler Odası gibi kuruluşlarca kabul görmemişti. Hem işi bölmesi ve hem de taksiciler üzerinde algı yaratması sebebiyle Ekim ayında erişimi engellenen Uberiçin karar uygulanmaya başlandı. İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin aldığı karar sonucu Amerikan uluslar arası ulaşım şebekesi şirketi Uber’in sitesine giriş yaptığınızda karşınıza bir uyarı ibaresi çıkıyor.

KORSAN TAKSİCİLİKTEN BİR FARKI YOK

31 Mayıs’ta faaliyetlerine son verilen Uberile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri söylemişti;

“Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler