Ulaşıma Yapılan Zammın Ardından İmamoğlu O Videosunu Sildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşımaya yapılan yüzde 35'lik zammın ardından seçim vaadi olarak Youtube hesabına yüklediği indirimli ulaşım videosunu yayından kaldırdı

İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam yapıldı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin (İSTESOB) talebi üzerine AKOM'da yapılan UKOME toplantısında, elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılması kararı alındı.

ZAM MARMARAY DIŞINDA GEÇERLİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşımaya yapılan yüzde 35'lik zammın ardından seçim vaadi olarak Youtube hesabına yüklediği indirimli ulaşım videosunu yayından kaldırdı. Söz konusu videoda "Anneler, çocuklar, belediye hizmetlerinde gönüllü çalışanlar ücretsiz kullanacak. 25 yaş altı gençlere %40 indirim" gibi ifadeler yer alıyor.

İSTESOB Başkanvekili Engin Türkmen, 2017'den bu yana zam alamadıklarını belirterek, 3 bin otobüs esnafının enflasyon ve giderler sebebiyle zor durumda olduğunu ifade etti. Zammın Marmaray dışında İstanbul Kart kullanılan özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarında geçerli olacağını bildiren Türkmen, 2 lira 60 kuruş olan ücretin 3 lira 50 kuruşa, öğrenci aylık kartının ise 40 liradan 50 liraya çıkacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER