Ünlü Giyim Markası Çalışanlarından Taciz İddiası!

Türkiye'de de birçok mağazası bulunan ünlü giyim markasının, çalışanlarına 'kırmızı ruj' sürmeleri konusunda baskı yaptığı iddia edildi

Ünlü Giyim Markası Çalışanlarından Taciz İddiası!

İstanbul Cevahir AVM'de geçtiğimiz günlerde yenilenen ünlü giyim markası Zara'nın yöneticilerinin, çalışanlarına 'kırmızı ruj' sürmeleri konusunda baskı yaptığı iddia ediliyor.

'BASKI UYGULUYORLAR'

Her kesime hitap eden ve Türkiye genelinde de 42 mağazası bulunan Zara çalışanları, sosyal paylaşım sitesi Instagram'da 'Zara Emekçileri' adıyla yaptıkları paylaşımda şikayetlerini dile getirdiler. Yöneticilerin, çalışanları müşterilere pazarlamak için uğraştıklarını ve bedenleri üzerinde söz sahibi olmaya çalıştıklarını ileten mağdurlar, kırmızı ruj sürmeleri konusunda baskı altında olduklarını dile getirdiler.

MAĞAZA TALEBİ GERİ ÇEKTİ

Çalışanların her gün kırmızı ruj sürmeleri istenen mağazada, işe alınmak için de popüler güzellik algısına sahip olmak gerektiğini ileten çalışanlar, geçtiğimiz yıllarda da her gün farklı ruj sürmeleri konusunda firmanın kendilerine baskı yaptığını söylediler. Çalışanların isyanı sonucu mağazanın bu talebi geri çektiği Zara mağdurları tarafından aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER