Urla Belediyesi'nin Tartışmalı Atatürk Heykeli Görenleri Şaşırtıyor!

İzmir'in Urla ilçesinde yapılan Atatürk heykeli görenleri şaşkına çevirdi. Atatürk üzerinden prim yapıldığına dair eleştiriler belediyelere yöneltilirken, İzmir'in Urla ilçesinde bir heykel daha yükseldi

Urla Belediyesi'nin Tartışmalı Atatürk Heykeli Görenleri Şaşırtıyor!

İzmir'in Urla ilçesinde yapılan Atatürk heykeli görenleri şaşkına çevirdi. Atatürk üzerinden prim yapıldığına dair eleştiriler belediyelere yöneltilirken, İzmir'in Urla ilçesinde bir heykel daha yükseldi. 

TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Urla Belediyesi'nin imzasını taşıyan heykelin yapısı tartışmalara neden oldu. Urla'daki Zeytinli Köşk'te sergilenen heykel, renkli yapısıyla diğer heykellerin sınıfından ayrılıyor. Binlerce kişi tarafından eleştiri oklarının hedefi olan belediye, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Sosyal medyada da gündem olan heykele birçok yorum yapıldı. Heykelin Atatürk'e benzemediği yönünde yapılan eleştiriler dışında, bu belediyelere ve kişilere karşı 'Atatürk'ü Koruma Kanunu' derhal işletilmeli yorumları da geldi. 

Heykeli yapan Turgut Kahraman ise açıklama yaparak, "Atatürk'ü bütün Anadolu'nun renkleri ile yapmanın doğru bir çalışma olduğuna inanıyorum" dedi.

TEKZİP YAZISI

 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Baştürk
Serkan Baştürk - 2 yıl Önce

Bu Heykelin Urla Belediyesi İle Alakasi Yoktur. Bu Heykel urla Zeytinli köşk isletmesi tarafindan yapilmistir. Haber doğruluğu yansitmiyor.

selçuk kayan
selçuk kayan - 2 yıl Önce

Bu heykel, renksiz olarak bir kahvaltı mekanının girişindeydi Gördüğümüzde, mekan sahibinin Atatürkçüleri mekana çekmek için yaptırdığı bir densizlik olarak yorumlamıştık. Sonra bunu Urla'da, eski Çeşme yolu üzerinde bir yere taşıdılar. Bu renkli halini henüz görmedim. Belediyeyle ilgisi olduğundan kuşkuluyum.
Aslında buna heykel demek de doğru değil. Garip bir kütle.

Nazmiye
Nazmiye - 2 yıl Önce

Heykel çok güzel görünüyor ne eşcinselliği ya elinize sağlık teşekkür

SIRADAKİ HABER