Valilikten Afganistan uyruklu saldırganlardan kaçarken ölen Selahattin Çelik'le ilgili açıklama

İstanbul Ataşehir'de Afganistan uyruklu kişilerin saldırısına uğradığı ve kaçmak isterken aracın altında kaldığı iddia edilen 15 yaşındaki Selahattin Çelik'in hayatını kaybettiği kazaya ilişkin 2 şüpheli gözaltına alındı

Valilikten Afganistan uyruklu saldırganlardan kaçarken ölen Selahattin Çelik'le ilgili açıklama

İstanbul Ataşehir'de, dün Afganistan uyruklu kişilerin saldırısına uğradığı ve kaçmak isterken aracın altında kaldığı iddia edilen 15 yaşındaki Selahattin Çelik'in hayatını kaybettiği kazaya ilişkin İstanbul Valiliği açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ataşehir ilçemizde dün meydana gelen trafik kazası neticesinde “Taksirle Öldürme” olayı ile ilgili olarak (2) şüpheli şahıs yakalanmıştır. Kazayla ilgili olarak; trafik kazasını yapan (1) şahıs adli kontrolle serbest bırakılmış, olaya sebebiyet veren yabancı uyruklu (1) şahıs ise tutuklanmıştır.

Daha sonra bölgede yapılan çalışmalarda olayla ilgili olduğu değerlendirilen şahıslar güvenlik görevlilerimizce yakalanarak, ilgili işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER