Van'da inanılmaz olay: Bunun adı skandal!

Van'da bazı vatandaşların hastaneye gitmek için izin aldıkları, ancak akraba ziyareti gerçekleştirdiği öğrenild. Skandal valiliğin açıklamasıyla ortaya çıktı

Van'da inanılmaz olay: Bunun adı skandal!

Van'da bazı vatandaşların bayramda akraba ziyareti için inanılmaz bir olaya imza attıkları ortaya çıktı.

Skandal valiliğin açıklamasıyla ortaya çıktı. Van Valiliği, "Sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir! açıklamasını yaptı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

- Sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir. 

- Bu amaçla yoğun bir şekilde arayıp asılsız ihbarda bulunan vatandaşlarımızdan dolayı 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattımız kilitlenmiş durumdadır. 

- Bundan dolayı merkezimize ulaşmak zorunda olan acil tıbbi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezine ulaşamadığı için ambulans sevki yapılamamakta ve hastalarımız hastaneye sevk edilemediği için mağdur olmaktadır.

- Hayati önem arz eden bu konuda asılsız ihbarlarda bulunarak sistemi kötüye kullanan vatandaşlar uyarılmıştır.

- Başkalarının sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkının gasp edilmemesi nsani bir tutumdur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER