Vatandaş isyan bayrağını açtı: Sürekli arıza oluyor

Kadıköy-Tavşantepe Metro hattında teknik arıza nedeniyle duran seferler, 50 dakika süren aksaklığın ardından arızanın giderilmesiyle normale döndü ancak vatandaşlar bu duruma tepkili. Arıza nedeniyle metroyu kullanamayan vatandaşların ortak görüşü 'Sürekli arıza oluyor' oldu.

Vatandaş isyan bayrağını açtı: Sürekli arıza oluyor

İstanbul Büyük Şehir yönetimindeki Kadıköy-Tavşantepe Metro hattında teknik arıza nedeniyle duran seferler, sabah işe gidecek olan vatandaşlara zor anlar yaşattı. 50 dakika süren aksaklığın ardından arıza giderildi ancak vatandaşlar bu durumla hemen hemen her gün maruz kalıyor ve yetkililerden çözüm bekliyor.

İSTASYONLARA GELENLER GERİ DÖNDÜ

Sabah saat 06.00 sıralarında seferlerine başlayan M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı'nda teknik arıza yaşanmıştı. Duyuru Metro İstanbul'un sosyal medya kanallarından yapıldı. Arıza nedeniyle duran seferler, sabah işe giden İstanbulluları zor durumda bıraktı. Metroyu kullanmak için istasyonlara gelenler geri dönmek zorunda kaldı.

50 DAKİKA SONRA ARIZA GİDERİLDİ

İstasyonlarda yoğunluklar oluştu. Daha sonra yapılan paylaşımda ise M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı'nda seferlerin normale döndüğü belirtildi. Seferlerin 50 dakika süren aksaklığın ardından normale dönmesiyle, vatandaşlar metroları tekrar kullanmaya başladı.

VATANDAŞ SÜREKLİ ARIZADAN ŞİKAYETÇİ

Arıza nedeniyle metroyu kullanamayan Hilmi Adalıoğlu, ''Pendik'e gidecektim. Her gün metroyu kullanıyorum. Fakat çalışmıyormuş. Sürekli oluyor arıza.  Görevliler geri çevirdiler. Başka bir araç varsa onları kullanmaya çalışacağız.'' dedi. 

'KULLANACAKTIM AMA ÇALIŞMIYOR'

Metroyu kullanamayan bir diğer vatandaş ise, ''Maalesef çalışmıyormuş. Kullanacaktım ama çalışmıyor. Ünalan'dan bindim. Asansör ve yürüyen merdivenlerde çalışmıyor. Ne olduğunu görevlilerde bilmiyor. En yakın güzergaha bakacağım. Eminönü'ne gideceğim. Kadıköy'e gidip vapura binmeyi deneyeceğim.'' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER