Yanan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren'den çarpıcı açıklama: Vatandaşlar keşke bizim evimiz de yansaydı diyecekler!

Antalya'da bazı evleri yanan Gündoğmuş ilçesinin Belediye Başkanı Mehmet Özeren açıklamalarda bulundu

Yanan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren'den çarpıcı açıklama: Vatandaşlar keşke bizim evimiz de yansaydı diyecekler!

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesindeki yangın bazı evlerin de yanmasına neden olmuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Özeren, yangınla ilgili açıklamalar yaptı. Özeren, şunları söyledi:

- Merkez için kontrol altına alındı. Benim bir sloganım vardır. İlk günden beri. ‘İlçe yanıyor, tabelayı ateş aldı’ diye böyle zamanlarda siyaset yapmamak lazım. 

- Muhalif kesimden ciddi şekilde bir taraftan devleti bir taraftan beni tahrik etmek için son derece ciddi bir şekilde saldırı oldu. Fakat öyle değildi. Biz hep şunu söyledik, biz bu ülkeye ateşi sokmayacağız. Bu diyardan gitmek yok dedik.

- Benim baştan beri savunduğum bir şey var. Tüm mahalleler için geçerli. Risk altında olmayan mahalle halkı dahil kendileri yapacak. Köyün etrafında, yerleşkenin etrafında güvenlik koridoru oluşturacağız. Ateş geçmeyecek şekilde. Biz sabahtan başladık.

- Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, çok cüzi faizlerle istedikleri şekilde evleri tekrar yapılacak.

- Ben şunu söylüyorum, çok eski evi olan vatandaşlar ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler diye düşünüyorum. Onlara devletin teselli hibesi çok fazla.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER