Yangınların arkasından terör örgütü çıktı

İstanbul Bağcılar'da 15 Temmuz gecesi 6 dükkanda yangın çıkmıştı. Yangınların nedeni anlaşıldı

Yangınların arkasından terör örgütü çıktı

İstanbul Bağcılar Güneşli'de 15 Temmuz gecesi farklı noktalardaki 4 dükkanda başlayan ve 2 dükkana yayılan yangınlarda can ve mal kaybı olmazken önemli ölçüde maddi hasar meydana gelmişti.

İstanbul Emniyeti olayların ardından çalışma başlattı. 

Sözcü'nün haberine göre araştırmalarda bazı şüphelilerin olaydan birkaç gün önce iş yerlerindeki raflara bir şeyler bıraktığı tespit edildi. Yangınlarında bu noktalarda başladığı anlaşıldı. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanlarının yaptığı çalışmada raflara bırakılan malzemelerin el yapımı bomba düzeneği olduğu anlaşıldı.

Cep telefonu ile kontrol edilen ve aramalarla aktif hale getirilen bombaları bırakan şüpheli polis ekiplerince belirlendi. Güvenlik kamera kayıtlarından tespit edilen F.Ö. düzenlenen operasyonla yakalandı. Şüphelinin otomobilinde yapılan aramalarda cep telefonu düzenekli basınç etkili el yapımı 3 bomba, çok sayıda atıl durumda cep telefonu, tiner, yanıcı jel, havai fişek ve meşale ele geçirildi.

Araştırmalarda şüpheli ile irtibatlı 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüpheliler Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sorgulanınca olayın husumet kaynaklı olmadığı anlaşıldı. Şüphelilerden birinin ifadesinde dükkanları yakmak için terör örgütü PKK üyelerinden para aldığını söylediği belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, şüphelilerden M.A.'nın “Adli Kontrol” hükmü ile serbest kaldığı diğer 3 kişini ise tutuklandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER