Yeni bakanlar, Meclis Genel Kurulu'nda yemin ederek görevlerine başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM'de yemin etti

Yeni bakanlar, Meclis Genel Kurulu'nda yemin ederek görevlerine başladı

Cumhurbaşkanlığı  Kabinesi'ne üç yeni isim girdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine iki bakanlık kuruldu. Kabinede yapılan değişiklik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Erdoğan parti grup toplantısında yeni bakanlara başarılar diledi

Yeni Bakanlar Görevlerine başladılar

Yeni bakanlar,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş,  Meclis Genel Kurulu'nda yemin ederek görevlerine başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı. Yerine "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" ile "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" olmak üzere iki bakanlık kuruldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atandı. 26'ncı dönem AK Parti Ankara milletvekili olan Bilgin, son olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekilliği görevini yürütüyordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER