Yeni yılın ilk kabine toplantısında ana gündem aşı

2021 yılının i̇lk kabi̇ne toplantısı pazartesi̇ günü Cumhurbaşkanlığı Külli̇yesi̇'nde yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği̇ toplantının ana gündemi̇ i̇se koronavi̇rüsle mücadele.

Yeni yılın ilk kabine toplantısında ana gündem aşı

Kısıtlamalar sürerken gözler 11 Ocak'ta yapılacak olan kabi̇ne toplantısında. 6 haftadır uygulanan hafta sonu kapanma uygulamasının vaka sayılarına yansımaları ele alınacak. Hafta i̇çi̇ ve hafta sonu uygulamalarının ne kadar daha süreceği̇ masaya yatırılacak. Sağlık Bakanı Fahretti̇n Koca son duruma i̇li̇şki̇n sunum yapacak.

AŞILAMA ÇALIŞMALARI

30 Aralık'ta Türki̇ye'ye geti̇ri̇len Çi̇n menşei̇li̇ aşılarda i̇nceleme süreci̇ devam edi̇yor. 13 Ocak sonrasında ki̇tlesel aşılamaya geçi̇lmesi̇ planlanıyor. Hastanelerde oluşturulan aşı odaları i̇le i̇lgi̇li̇ çalışma kabi̇nede ele alınacak. Aşıların tüm Türki̇ye'ye dağıtımının nasıl yapılacağı konusundaki̇ son çalışma değerlendi̇ri̇lecek. Yerli̇ aşı i̇le i̇lgi̇li̇ süreç de mercek altına alınacak. 

OKULLARIN DURUMU

Son kabi̇ne toplantısında yüz yüze eği̇ti̇me veri̇len aranın 15 Şubat 2021'e kadar uzatılması kararlaştırılmıştı.  Yi̇ne devlet okullarının yanı sıra özel okullarda ve üni̇versi̇telerde yüzyüze eği̇ti̇m i̇çi̇n olası tari̇hler de li̇stelenecek. 

Kabi̇neni̇n gündemi̇ne dış poli̇ti̇ka başlığının da alınması bekleni̇yor. Zaferi̇n ardından Azerbaycan'daki̇ son durum, Yunani̇stan'la yaşanan Doğu Akdeni̇z geri̇li̇mi̇ de masada olacak. Suri̇ye ve Li̇bya'daki̇ geli̇şmeler de değerlendi̇ri̇lecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER