Yerli Otomobil Ön Siparişi İçin Fiyat Belirlendi!

Yerli otomobilin tanıtılmasından bu yana aracın ücretiyle ilgili çıkan birçok iddianın ardından sipariş verildikten sonra yapılacak ön ödemenin fiyatı belirlendi

Yerli Otomobil  Ön Siparişi İçin Fiyat Belirlendi!

Yerli otomobilin tanıtılmasından bu yana aracın ücretiyle ilgili çıkan birçok iddianın ardından sipariş verildikten sonra yapılacak ön ödemenin fiyatı belirlendi.

KAÇ KİŞİNİN TALEP ETTİĞİ BELLİ OLACAK

Türkiye Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) oluşturduğu çalışma ekibiyle birlikte geliştirilen tamamıyla elektrikli aracın fiyatı tartışmalara neden olmuştu. Sadece bataryasının ücretinin bile 500 bin lira olabileceğine yönelik çıkan iddialardan sonra aracı önden sipariş edeceklerin vereceği miktar belli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin organize edeceği ön sipariş sürecinde arabaya gösterilen rağbet de ölçülecek ve imalatına başlanan zamana dek çeşitli geri dönüşlerle araç en iyi halini alana kadar revize edilebilecek.

30-40 BİN LİRA ARASI ÖN ÖDEME ALINACAK

Fabrikanın kurulmasıyla birlikte israf mal üretmemek adına potansiyel alıcının tespit edileceği ön sipariş sürecinde, ön ödeme ücretinin 30 ila 40 bin arası olması planlanıyor. Ön ödeme uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay “Bu kampanya, tabandan gelen taleplerle öne alındı. Fabrikaya en büyük destek bu kampanya olacak” ifadelerini kullandı. Burkay, şu ana kadar yurdun dört bir yanından çeşitli sektörlerden 175 bin kadar rağbet olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler