Yerli Otomobilin CEO'su Fiyat Konusuna Açıklık Getirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün yerli otomobilin tanıtımı gerçekleşti. Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu'nca (TOGG) tarafından yapılan otomobilin fiyatı ve isminin ne olacağı ise en çok merak edilenler arasında

Yerli Otomobilin CEO'su Fiyat Konusuna Açıklık Getirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün yerli otomobilin tanıtımı gerçekleşti. Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu'nca (TOGG) tarafından yapılan otomobilin fiyatı ve isminin ne olacağı ise en çok merak edilenler arasında.

'TİCARİ ANLAMDA DOĞRU DEĞİL'

TOGG'un CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karakaş, "Fiyat vermek hem ticari anlamda doğru değil. Hem de 2,5 sene sonrası için mümkün de değil. Bizim yola çıkışımız da kullandığımız mantık; rekabetçi bir otomobil olmak durumunda. Her şeyini ona göre tasarlıyoruz. Böyle bir otomobil bugün piyasada pazar payı almak isteseydi kimden pazar payı alırdı ona bakıyoruz. Konumlandırmamızı da o şekilde yaparız. Bu bir ipucu veriyor" açıklamasında bulundu.

Dün gerçekleşen açılış sırasında da açıklamalarda bulunan Karakaş, hislerini "Şu anın tarifi yok. Çok heyecanlıyız. Ben, bütün arkadaşlarım, sabaha kadar uyuyamadık" ifadesiyle anlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER