'You Are Beautiful' Diyerek Kadınları Taciz Eden Adamdan İlginç Savunma!

İstanbul'da bir AVM'de 2 kadının asansör bekledikleri sırada yanlarına gelerek 'You are beautiful' diyen biri ingilizce öğretmeni 2 kişi hakkında cinsel taciz suçlamasıyla dava açıldı.

'You Are Beautiful' Diyerek Kadınları Taciz Eden Adamdan İlginç Savunma!

Sosyal medyada İngiliz bir yargıcın, gece parktan geçen bir genç kızı korkutan adama korkutma cezası olarak 7 gün, İngiliz kızlarının gece parkta dolaşma özgürlüğüne saldırmanın cezası olarak da 7 yıl ceza verdiği iddiasının ardından, Türk bir cumhuriyet savcısının açtığı dava da benzer şekilde dikkat çekti.

2'ŞER YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinin kabul ettiği iddianamede, Ayşegül B. (23) ile Seher K'ye (20), Şişli'deki bir AVM içindeki sinemaya girmek için asansör bekledikleri sırada Hüseyin K. ve Kenneth M. adlı kişilerin "You are beautiful" dedikleri ifade edildi.

İddianamede, her iki sanığın cinsel taciz suçundan üçer aydan ikişer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

'GÜLÜŞMEYE BAŞLADILAR'

Seher K. ifadesinde, sanıkları tanımadığını anlatarak, şunları söyledi:

"Arkadaşımla AVM’deki sinemaya gitmiştik. Asansör beklediğimiz sırada 2 erkek şahıs yanımıza geldi ve siyahi olan bizi kast ederek, 'You are beautiful' (güzelsin)  gibisinden İngilizce laflar söyledi. Biz de şahıslara Türkçe bilip bilmediklerini sorduk. Diğer şahıs 'evet' dedi. Ben de 'arkadaşına söyle rahatsız oluyoruz' dedim. Bu defa şahıslar birbirlerine baktılar ve gülüşmeye başladılar. Ben de güvenliği çağıracağımı söyledim. Asansöre bindiler, aşağı ineceklerdi. Kaçmasınlar diye arkalarından asansöre bindik. Şahısların bize karşı fiziki müdahalesi olmadı. Bizi sözle taciz eden şahıslardan davacı ve şikayetçiyim."

'İNGİLİZCEMİ GELİŞTİRMEK İÇİN KONUŞMAYA ÇALIŞIYORUM'

Üniversite öğrencisi olan Hüseyin K. ise olay günü arkadaşı Kenneth ile AVM’nin yemek katından asansörle aşağı inmek istediklerini belirterek, ifadesinde şunları kaydetti:

"İki kişinin asansör beklediğini gördük. 'Hi' diyerek sadece selam vermek istedik fakat bizi yanlış anladılar, kesinlikle sarkıntılık tarzında laf etmedik. Sadece selam vermek istedik. İtalya’ya da 6 ay kaldım ve İngilizcemi geliştirmek için İngilizce konuşmaya çalışıyorum. Ben ve arkadaşımın kesinlikle şahıslara karşı art niyetimiz yoktu. Zaten orada da özür diledik. Atılı suçu kabul etmiyorum."

TÜRKİYE'DE İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ YAPIYOR

Nijerya uyruklu olan ve 3-4 yıl önce Türkiye vatandaşlığına geçen Kenneth M. de ifadesinde Türkiye'de İngilizce öğretmenliği yaptığını anlatarak, arkadaşıyla benzer beyanlarda bulundu.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesinde başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER