Yunanistan'ın yasağı delip sınırlarımıza yakın yerde asker çıkarmasına Ak Parti'den sert tepki!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın Kaş'a 2 km uzaklıktaki Meis Adası'na silahlandırılması yasak olmasına rağmen asker çıkarmasını korsanlık olarak tanımladı

Yunanistan'ın yasağı delip sınırlarımıza yakın yerde asker çıkarmasına Ak Parti'den sert tepki!

Yunanistan'ın önceki gün silahlandırılması yasak olmasına rağmen Meis Adası'na yolcu feribotuyla asker çıkarmasına AK Parti'den de sert tepki geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Yunanistan korsan politikalarının temsilcisi oldu" dedi.

Çelik'in açıklamaları şu şekilde "Yunanistan'ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye'nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır. Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege'de ve Akdeniz'de korsan politikaların temsilcisi olmuştur.

Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan'dır. Yunanistan'ın bu adımlarının neticesiağır başarısızlık olacaktır.

Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmakyerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir. Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER