Zehra Taşkesenlioğlu: Mine Tozlu Sineren'le Hınıs'ta görüştüm

AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, iş insanı Mine Tozlu Sineren'le Hınıs'ta görüştüğünü belirterek, hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı

Zehra Taşkesenlioğlu: Mine Tozlu Sineren'le Hınıs'ta görüştüm

Son günlerde ortaya atılan rüşvet iddialarında adı geçen AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu açıklama yaptı.

Taşkesenlioğlu şu ifadeleri kullandı:

"İş insanı Mine Tozlu Sineren tarafından soyal medyada ortaya attığı iddialr nedeniyle günlerdir ailem ve şahsıma yönelik kasıtlı olarak sistamatik bir suç isnadı yapılmaktadır. Yaşanan bilgi kirliliğinden dolayı kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir. Seçim çalışmaları nedeni ile Mayıs 2018 tarihinde Erzurum’da bulunduğum esnada iş insanı Mine Tozlu Sineren, danışmanım aracılığı ile randevu talebinde bulunmuştur.

Programım gereği Hınıs ilçesinde olduğumdan dolayı görüşemiyeceğimi ifade etmemem rağmen Mine Tozlu Sineren görüşme talebinde ısrar ederek Hınıs’a gelmiştir. İlk kez karşılaştığım Sineren’i dinledikten sonra talebinin şahsımla alakalı olmadığını, muhatabı olan Sermaye Piyasası Kurlu ile görüşmesi gerektiğini ve konuya müdahil olamayacağımı belirttim. O tarihten itibaren müfteri Mine Tozlu Sineren ile hiçbir görüşmem olmamıştır.

Mine Tozlu Sineren’in ifade ettiği danışmanlık bürosu ile hiçbir ilişkim olmadığı gibi görüştüğü kişilerle de herhangi bir tanışıklığım bulunmamaktadır.

İftira ve kumpas olayının bir diğer ayağında yer alan Mine Tozlu Sineren, katıldığı televizyon programında ismimi kasıtlı olarak gündeme getirmiş ancak şahsımla ilgili hiçbir delil ortaya koyamamıştır. Konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatarak Mine Tozlu Sineren’in hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğumu ifade ediyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER