Onaylı Randevu dönemi bugün başladı! İşte detaylar Onaylı Randevu dönemi bugün başladı! İşte detaylar

Hastanelerden alınamayan randevular yurttaşları çileden çıkartıyor. Muayene için 3 ay, MR için 6 ay, ultrason için bir yıl sonra gün veriliyor olması hastaları isyan ettirirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan randevu krizine ilişkin dikkat çeken açıklamalar geldi. Koca "Randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz" dedi.

15 GÜN RANDEVU KISITI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS’deki sorunların çözümü için yeni kararların alındığını söyledi. Bakan Koca şu bilgileri verdi:

"Randevu sorununa karşı hem vatandaşlarımızı hem de hekimlerimizi memnun edecek bir çözüm oluşturduk. Öncelikle iptal edilmeyen randevulardan kaynaklanan, kullanılamayan kapasitemizi diğer vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Bu kapsamda; gelemeyeceği randevuyu iptal etmeyen vatandaşlarımız söz konusu durumun ilkinde 15 gün içerisinde aynı branşa randevu alamayacak. Aynı şekilde randevusuna ikinci kez gelmediğinde 15 gün içerisinde tüm branşlardan randevu alamayacak.

" RANDEVU İPTAL SÜRESİNİ EN GEÇ BİR ÖNCEKİ GÜN 23:59'LA SINIRLANDIRIYORUZ" 

Son dakika iptalleri nedeniyle atıl kapasite oluşmaması için randevu iptal süresini, en geç bir önceki gün saat 23.59’la sınırlandırıyoruz. İptal edilen randevular yerine, muayene saatinden 1 saat öncesine kadar yeni randevu verebileceğiz. Böylelikle daha fazla hastamızın randevu almasını ve kapasitenin verimli kullanılmasını sağlamış olacağız"

Editör: İrem Nur Kaya