Hollanda'nın ilk kadın başbakanı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Dilan Yeşilgöz, Türklere olan nefretiyle biliniyor. PKK'lı terörist Yücel Yeşilgöz'ün kızı olan Dilan Yeşilgöz, ülkesinde sözde Ermeni soykırımını tanıyan Türk kökenli 5 milletvekili arasında yer alıyor. Yeşilgöz'ün odasında verdiği pozda duvarda asılı olan kadın fotoğrafı, Türk düşmanlığını ortaya koyuyor. Fotoğrafta 106 yaşındaki Ermeni kadının kalaşnikof silah tuttuğu görülüyor. Fotoğraf, Ermenistan'ın Karabağ'daki işgalini anlatıyor.

DİLAN YEŞİLGÖZ TÜRK DÜŞMANLIĞIYLA BİLİNİYOR

Hollanda'nın ilk kadın başbakanı olmaya aday olan Dilan Yeşilgöz bir anda gündeme oturdu. Türk ve başörtüsü düşmanlığıyla bilinen Dilan Yeşilgöz'ün atalarının ayrılıkçı ve Kürtleri katleden Ermeni olduğu ancak Kürtlerin desteği için kendisini Kürt olarak gösterdiği iddia ediliyor.

"HAMAS'IN EYLEMLERİ İSRAİL'İ YOK ETMEYİ AMAÇLIYOR"

PKK terör örgütü ve eklentili sol terörist örgütlerin militanı olarak 1984'de Hollanda'ya kaçan Yücel Yeşilgöz'ün kızı olan Dilan Yeşilgöz, İsrail'in Gazze'deki katliamını destekleyen skandal bir paylaşımda bulunmuştu. Yeşilgöz, "Hamas'ın eylemleri İsrail Devleti'ni yok etmeyi amaçlıyor. Bu, altta yatan çatışmayı çözmekten ve masum insanlara olan şefkatimden ayrı bir şey" demişti.

HOLLANDA'DA SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI TANIMIŞTI

Dilan Yeşilgöz, daha önce yaptığı açıklamalarda Türklere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilmesinin serbest olması gerektiğini savunmuştu. Türkiye karşıtlığı ile öne çıkan Dilan Yeşilgöz, 2018 yılında Hollanda'da sözde Ermeni soykırımını tanıyan 5 Türk kökenli milletvekilinden de biriydi.

Sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle İsviçre'de yasaklanan Beypazarı'ndan ilk açıklama Sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle İsviçre'de yasaklanan Beypazarı'ndan ilk açıklama

ODASINDAKİ FOTOĞRAF HER ŞEYİ ANLATIYOR

Yeşilgöz'ün odasında duvarda asılı bir fotoğrafın önünde verdiği poz da bunun göstergesi. Fotoğrafta 106 yaşında Ermeni bir kadın, elinde AK-47 kalaşnikof silah tutuyor. Ermenistan'ın Karabağ'daki iddiaları için sembol olan fotoğraf, Karabağ'daki işgali tasvir ediyor.

HOLLANDA'DA MEMURLARIN BAŞÖRTÜSÜ TAKMASINI YASAKLAMIŞTI

Yeşilgöz, ülkede Güvenlik ve Adalet Bakanı olduğu dönemde, memurların başörtüsü takmasını yasaklamıştı. Yeşilgöz skandal kararla ilgili, "Polis üniformasının tarafsızlığını ortaya koyuyoruz." demişti. Dilan Yeşilgöz ayrıca LGBT destekçisi.

PKK'LI TERÖRİST YÜCEL YEŞİLGÖZ'ÜN KIZI

Babası Yücel Yeşilgöz, terör örgütü PKK üyesi. Yücel Yeşilgöz, PKK ve sol terörist örgüt üyeliğinden 1984'te Hollanda'ya kaçtı. Tunceli doğumlu olmasına rağmen kendisini "Kürdistan doğumlu" olarak tanıtıyor.

Editör: İrem Nur Kaya